Kerbal Space Program (KSP) 0.13 sürümü çıktı.

Daha fazla bilgi ve link yazının devamında:

William, Jebediah ve Robert Kerman isimli 3 Adet Kerb’li astronotu kendi tasarlayıp inşa ettiğimiz zuzay araçlarıya Kerb gezegeni yörüngesine ve uydusu Mun’a tek parça yollamaya çalıştığımız şahaser bir oyun KSP!

Oyun Indie.

Uçuş sırasında astronotlarınızdan Jebediah’ın (Jeb) hareketlerine özellikle dikkat edin, çünkü bu Kerb’li dostumuz inanılmaz cesur! William ve Robert’ın altlarına yaptıkları durumlarda bile cool’unu bozmuyor, kısacası kitlelerin gönlüne şimdiden taht kurmuş bir efsane kendisi! 8)

En güncel sürümü 16 Aralık tarihinde yayınlanan oyun henüz geliştirme aşamasında olduğundan şimdilik bedava! 🙂 Eğer hoşunuza giderse ön sipariş de verebiliyorsunuz artık.

Oyunun bir başka güzel yanıysa eklentileri. Diğer kullanıcıların “ürettikleri” eklentileri KSP’ye kurup bunları uzay mekiğinize ve roketinize takabiliyorsiniz.

Roket üretimi tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Kanatçıklardan booster roket motorlarına, gelişmiş uçuş kontrol bilgisayarlarından acil durum kaçış kapsüllerine kadar kullanılabilecek değişik özelliklerde yığınla modül mevcut.

Her ürettiğiniz roketin dünyanın, pardon Kerb’in, yerçekiminden kurtulabileceği, kurtulsa dahi yörüngeye oturabileceği veya yörüngeden ayrılıp dünyaya sağ salim dönebileceğinin garantisi yok. Parçaların ve modüllerin karakterlerini öğrendikten sonra yavaş yavaş güzel, dengeli, az yakan çok giden sağlam roket ve zuzay araçlarını kısa zamanda geliştirebilirsiniz, hiç de zor değil.

0.13 sürümünün 78mb’lık windows ve 84mb’lık mac için olan kurulumlarını indirebileceğiniz download sayfası: http://kerbalspaceprogram.com/download.php

Sistem Gereksinimleri:

  • 2ghz çift çekirdek işlemci
  • 2gb ram
  • Shader Model 3.0 destekli (dx9) 512mb ram’lı ekran kartı
  • 300mb harddisk alanı

KSP 0.11 sürümüne ait tanıtım videosu:

Kerbal Space Program anasayfası:

http://kerbalspaceprogram.com/index.php

To Boldly Go Where No Kerb Has Gone Before!